پایگاه خبری پشت پرده

خبرهای مهم در پشت پرده ها پنهان شده اند

پایگاه خبری پشت پرده

خبرهای مهم در پشت پرده ها پنهان شده اند

پایگاه خبری پشت پرده

با سلام خوش آمدید به پایگاه اطلاع رسانی «پشت پرده» هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی جامع، دقیق و به روز در راستای اخبار (تحلیلی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و... )بر طبق قوانین «بین‌المللی» می‌باشد. که هیچ گونه گرایش خاصی به حزب یا جناحی نداشته و نخواهد داشت. بر آن امیدیم شما دوستان، همکاران و بازدیدکنندگان محترم با نظرات، پیشنهادات و انتقادات استادوارانه ی خود ما را، راهنمائی نمایید. که در پایان موجب خوشحالی ماوتشکرازشمامی گردد...!

آخرین مطالب

پیوندهای روزانه

پیوندها

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان؛ حجت‌الاسلام مسعود سرافراز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه فولادشهر با اشاره به فرمایشی از امام علی (ع) که نهج‌البلاغه حکمت ۲۵ می‌فرمایند؛ ای فرزند آدم، هنگامی‌که ببینی پروردگارت پی در پی نعمت‌هایی را بر تو می‌فرستد درحالی‌که تو معصیت او را می‌کنی، بترس (که مجازات سنگینی در انتظار توست)، اظهار داشت: شرح این حدیث به این‌گونه هست که خداوند با انسان گناهکار سه جور معامله می‌کند: اول گاهی فوراً او را مجازات می‌کند که این‌یک نوع محبت نسبت به بنده است که او را بیدار می‌کند؛ بسیاری از بلاها کفاره‌ی معصیت است. دوم گاهی خداوند مهلت می‌دهد تا از این مهلت استفاده کند و برگردد و توبه کند. سوم خداوند در مقابل معصیت بنده‌اش به او نعمت می‌دهد چون قبلاً هشدار داده ولی اثر نکرد. و مستحق مجازات است.

وی افزود: امّا خداوند به او نعمت می‌دهد و این نعمت دادن به دو علت است، یکی اینکه غافل و مغرور بشود و بیشتر گناه کند و دوم اینکه بعد از دادن نعمت‌های فراوان، یک‌دفعه مجازات می‌کند که این نوع مجازات خیلی دردناک است که انسانی را که غرق در نعمت است یک‌دفعه غرق در عذاب کنند، به این، استدراج و سقوط تدریجی می‌گویند؛ یعنی می‌گذارد پیمانه‌اش پر شود و یک‌دفعه او را می‌گیرد. این بدترین عذاب است: (وَالّذِینَ کذَّبُوا بِأیاتِنَا سَنَستَدرِجُهُم مِن حَیثُ لَا یعلَمُونَ)؛ و کسانی که آیات ما را تکذیب کردند، ما آنان را از جایی که نمی‌دانند، به‌تدریج به‌سوی عذاب پیش می‌بریم». (سوره‌ی اعراف، آیه‌ی ۱۸۲)

امام‌جمعه فولادشهر اصفهان تصریح کرد: خداوند گناهکاران و افراد سرکش را، فوراً گرفتار مجازات نمی‌کند، بلکه درهای نعمت را به روی آن‌ها می‌گشاید که یا این نعمت‌ها باعث بیداری آن‌ها می‌شود و یا اینکه به بی‌خبری آن‌ها می‌افزاید که در این صورت مجازاتشان به هنگام رسیدن به آخرین مرحله از نعمت، دردناک است، چراکه درحالی‌که غرق در ناز و نعمت هستند خداوند همه‌ی نعمت را از آن‌ها می‌گیرد و طومار زندگی آن‌ها را درهم می‌پیچد.

وی ادامه داد: یکی از یاران امام صادق (علیه‌السلام) عرض کرد: من از خداوند مالی طلب کردم به من روزی فرمود، فرزندی خواستم به من بخشید، خانه‌ای طلب کردم به من مرحمت فرمود، من از این می‌ترسم نکند این استدراج باشد و خدا مرا به حال خود رها کرده است؟! امام فرمود: اگر این‌ها توأم با حمد و شکر الهی است استدراج نیست (نعمت است). (تفسیر نمونه، ج ۲۴، ذیل آیات ۴۲- ۴۵ سوره‌ی قلم).

حجت‌الاسلام سرافراز بیان داشت: خدای متعال در آیه ۱۲ سوره صاد شش قوم را نام می‌برد که اول به آن‌ها مهلت و امکانات داد و وضعشان خوب شد و بد مستی کردند اما به آن‌ها نعمت داد؛ گناه کردند اما به آن‌ها نعمت داد.

وی خاطرنشان ساخت: گاهی مردم می‌گویند: ما نماز می‌خوانیم و به مسجد می‌رویم اما دخترمان ازدواج‌نکرده و پسرمان مریض است و کار هم نداریم وضعمان هم خوب نیست؛ اما همسایه‌ای داریم اهل ماهواره و فیلم مبتذل است و با نماز و مسجد هم کاری ندارد، فرزندش سالم است و وضعشان هم خوب است.

امام‌جمعه فولادشهر اصفهان ادامه داد: این مردمان زود قضاوت می‌کنند. اصلاً بنا نیست که خدای تبارک‌وتعالی کسی را این‌طور در فشار یا رفاه قرار دهد. باید تحمل کرد و دید پایان کار چه می‌شود. گاهی خدای متعال در دنیا کاری با گناهکاران ندارد و کیفرشان را به برزخ و قیامت واگذار می‌کند.

وی اظهار کرد: چون افق دید ما محدود به‌ظاهر است نگاه می‌کنیم وضعیت مالی و جسمی فلانی که اهل نماز و بندگی نیست خوب است و ما که نماز می‌خوانیم وضعمان خوب نیست. فکر می‌کنیم العیاذ بالله خداوند تبعیض قائل شده یا اصلاً این وعده‌ها دروغ است.

حجت‌الاسلام سرافراز تأکید کرد: خدای سبحان در سوره صاد می‌فرماید: قوم نوح و عاد و فرعون و ثمود و قوم لوط و اصحاب ایکه، پیامبران را تکذیب کردند. قوم لوط هم‌جنس‌گرایی کردند، آن‌قدر جنایت کردند، عریان می‌شدند و کارهای زشت و شنیع می‌کردند و شراب می‌خوردند. هرچه حضرت لوط فریاد می‌زد اثر نداشت. این شش قوم و قوم شعیب را خدا عذاب کرد. قوم لوط را با باران سنگ، قوم فرعون را با رود نیل، قوم نوح را با آب، قوم ثمود را با صاعقه و قوم عاد را با آب نابود کرد. مضمون کلام امیرالمؤمنین (ع) این است که اگر دیدی خدا به تو نعمت بسیار می‌دهد اما تو گناه می‌کنی مغرور نشو؛ خداوند دارد به تو مهلت می‌دهد و ناگهان غافل‌گیرت می‌کند که اِنَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصادِ. (آیه ۱۴ سوره فجر)

وی در خطبه‌های دوم با بیان اینکه خدای سبحان نقش تقوا را در نجات انسان‌ها و پاداش اهل تقوی را در آیه ۳۵ سوره مبارکه رعد می‌فرمایند: مَثَلُ الْجَنَّهِ الَّتِی وُعِدَ الْمُتَّقُونَ. بهشتی را که ما به اهل تقوا بشارت دادیم چگونه است؟ گفت: خداوند در آیات مختلف بهشت را برای ما ترسیم کرده است. تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الأنْهَارُ. در فضای آن بهشت نهرهای مختلف از انواع و اقسام شراب‌ها جاری است. أُکُلُهَا دَائِمٌ. خوردنی های بهشت مثل خوردنی‌های دنیا تاریخ‌مصرف ندارد، خوردنی‌های بهشت دائمی است. وَ ظِلُّها؛ سایه درختان بهشت نیز ابدی است مانند سایه درختان دنیا نیست که در بهار سبز شوند و سایه داشته باشند و در زمستان خشک شوند. این‌ها را برای چه کسانی فراهم کردیم؟ تِلْکَ عُقْبَى الَّذِینَ اتَّقَواْ وَّعُقْبَى الْکَافِرِینَ النَّارُ. ما برای کسانی که در دنیا تقوا پیشه بودند منظور کردیم و برای کافرین که سرکشی کردند آتش جهنم مهیا کردیم.

امام‌جمعه فولادشهر اصفهان با بیان اینکه ان‌شاءالله خداوند متعال به ما توفیق دهد اهل تقوای حقیقی و ثابت‌قدم در تقوی باشیم، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده‏هاى معظم شهداى دفاع مقدس و مدافعین حرم به چند نکته بسیار مهم اشاره فرمودند ازجمله این‌که: مراقب باشید؛ ممکن است دشمن براى سال ۹۸ نقشه کشیده باشد. اگرچه نقشه دشمن لو رفته است اما همه باید هوشیارى خود را حفظ کنند زیرا آمریکا، دشمنى خبیث و حیله‌گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا براى سال ۹۷، جنجال کند اما مثلاً براى سال ۹۸ نقشه‏اى بکشد. نباید لحظه‏اى غافل شد و همه باید بیدار و هوشیار باشند. لذا همه به‏ویژه جوانان و مجموعه‏هاى گوناگون کشور اعم از همه صنوف و جریان‏هاى سیاسى باید کاملاً مراقب باشند، میدان را براى دشمن آماده نکنند زیرا اگر غافل شویم، دشمن منتظر فرصت است و زهر خود را خواهد ریخت.

وی گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری امروز نقشه‏ى دشمن این سه چیز است: فشار اقتصادى، فشار روانى، و فشار عملى؛ هدف هر سه نوع فشارهاى دشمن هم سیطره‏ى بر کشور عزیز ما ایران است، همچنان که بر بعضى از کشورهاى بدبخت روسیاه منطقه سیطره و تسلّط دارد. دشمن تلاش می‌کند که ما از نقاط قوّت خودمان صرف‏نظر کنیم، از عناصر اقتدار ملّى خودمان دست‌برداریم تا راحت‏تر بتواند بر کشور و ملّت و بر سرنوشت و آینده‏ى ما مسلط شود.

حجت‌الاسلام سرافراز تصریح کرد: سه‌نقطه قوّت مهم نظام که مورد هدف دشمن قرار گرفته است عبارت‌اند از: ۱) پیشرفت‏هاى هسته‏اى جمهورى اسلامى ایران ۲) توانایى موشکى و قدرت دفاعى جمهورى اسلامى ایران ۳) نفوذ منطقه‏اى جمهورى اسلامى ایران.

وی با بیان اینکه اخیراً فرانسه و انگلیس با طرح ادعاى آزمایش موشکى توسط ایران در شوراى امنیت با فشار آمریکا تلاش کردند که قطعنامه‏اى علیه ایران به تصویب برسانند، که این نشست بدون صدور بیانیه پایان یافت؛ ادامه داد: این نشستی بود که شکاف‏ها بین شرق و غرب بر سر برنامه موشکى ایران را بیشتر علنى کرد.

امام‌جمعه فولادشهر اصفهان بیان داشت: این در حالی است که ۲۶ آذرماه مصادف بود با سالگرد تحویل ۶۰ فروند هواپیماى میراژ فرانسوى به رژیم صدام در سال ۱۳۶۵ و ۲۸ آذرماه سال ۱۳۶۱ نیز روزى بود که متجاوزین بعثى بعد از شکست‏هاى پى‏درپى از رزمندگان اسلام در عملیات پیروزمندانه فتح المبین و بیت المقدس با موشک‌باران به مردم مظلوم و مقاوم دزفول، در سایه حمایت غربى‏ها، مسیر جنگ تحمیلى را وارد عرصه جدیدى کردند و سعى کردند با کشاندن جنگ به شهرهاى پشت جبهه در روند پیروزى‏هاى رزمندگان اسلام، ایجاد اخلال کنند که در اوج آن مى‏توان به موشک‌باران تهران و دیگر شهرهاى بزرگ کشور اشاره کرد و امروز هم ۳۰ آذر سالروز توافق شوروی سابق برای ارسال تسلیحات پیشرفته به عراق در جریان جنگ تحمیلی (۱۳۶۴ ش) است.

وی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران مرتباً اعلام کرده که برنامه موشکى ایران قابل‌مذاکره نیست؛ چرا؟ به چند دلیل: ۱- دلیل اول این است که هیچ معاهده بین‏المللى یا مقررات الزام‏آور جهانى درباره برنامه موشکى وجود ندارد که بتوان ایران را به تخطّى از آن متّهم کرد. ۲- دوم؛ ناتوانى آمریکا در ایجاد اجماع درباره توان موشکى ایران. ۳- مذاکره در نهایت به معنای بده بستان و کوتاه آمدن از بخش‏هایى از برنامه موشکى خواهد بود. ۴- با توجه به تجربه برجام، مذاکره بر سر توان موشکى پایگاه اجتماعى ندارد. ۵- ورود به مذاکرات موشکى در واقع درگیر شدن در ترتیباتى است که انتهاى آن به جنگ با ایران منتهى خواهد شد، چراکه یکى از اصلى‏ترین عواملى که تاکنون مانع جنگ شده توان موشکى ایران است ۶- برجام برای ما شد یک تجربه، تجربه برجام به ما مى‏گوید اساساً با آمریکا نمى‏توان توافق کرد.

حجت‌الاسلام سرافراز به مناسبت روز چهارشنبه ۵ دی‌ماه روز ایمنى در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی اشاره کرد و گفت: بارها عرض کرده‌ایم که فولادشهر به نسبت جمعیت از امکانات و زیرساخت‌های مناسب و متناسب با این جمعیت بالا برخوردار نیست.

وی تأکید کرد: در آستانه سالگرد افتتاح بخشداری فولادشهر هستیم. مسئولان استانی و شهرستانی در آیین افتتاح بخشداری، قول دادند که ادارات در این بخش مستقر خواهند شد که مردم فولادشهر برای انجام امور اداری خود مجبور به طی مسیر به مرکز شهرستان نباشند. گفتند با استقرار بخشداری فولادشهر دستگاه قضایی نیز ظرف مدت شش ماه، دادگاه بخش را در فولادشهر مستقر خواهد کرد که هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم.

امام‌جمعه فولادشهر اصفهان ادامه داد: با استقرار بخشداری در فولادشهر شاهد افزایش نیرو و امکانات نیروی انتظامی خواهیم بود که ضریب امنیت بالا خواهد رفت. اما متأسفانه آمار سرقت‌ها و کشفیات در مسکن مهر نگران‌کننده است. باید عرض کنیم اگر شورا و شهرداری این مکان و امکانات را در اختیار دولت نمی‌گذاشتند بعید بود که بخشداری تأسیس بشود. چراکه با وجود این حمایت‌ها مجموعه نوپای بخشداری امروز با مشکلات و کمبودها و کم‌لطفی‌هایی مواجه است که گویا مسئولان بالادستی بخشداری فولادشهر را نمی‌بینند.

وی اظهار داشت: هیچ‌یک از مسئولان اجازه سیاسی‌کاری را ندارند، رفع مشکلات فولادشهر در گرو همگرایی و وحدت است و چنانچه بنا باشد هر کس ساز خود را بزند، به‌طور حتم مردم آسیب خواهند دید ازاین‌رو همه مسئولان باید یَد واحده باشند و به‌هیچ‌عنوان به دنبال خنثی کردن امور نباشند تا شرایط برای زندگی و رفاه مردم فراهم شود.

حجت‌الاسلام سرافراز خاطرنشان کرد: در خصوص ساختمان‌ها و بلندمرتبه‌ها هم لازم است با تشکیل کارگروهی تمام ساختمان‌ها مورد بررسی کارشناسی قرار گیرند و دستورالعمل‌های کوتاه‌مدت و بلندمدتی را تدوین کنند البته باید تجهیزات لازم آتش‌نشانی و کمک‌رسانی و امداد و نجات پیش‌بینی و خریداری شود. اگر خدای ناکرده حادثه‌ای رخ بدهد باید منتظر پلاسکوی دیگری این بار در فولادشهر باشیم.

انتهای پیام/ج

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۹/۳۰
آقای جویا

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی